Sæson 2019-20

Mandag

Lille Prøvesal

Tirsdag

Lille Prøvesal

Onsdag

Lille Prøvesal

Torsdag

Lille Prøvesal

Fredag

Lille Prøvesal

Lørdag Lille Prøvesal

Søndag

Lille Prøvesal

 

Kl. 15:00-16:10

Niveau 1

Karin

Max 20

 

Kl. 15:00-16:25

Niveau 2

Tori

Max 20

 

Kl. 15:00-16:30

Niveau 3

Anne

Max 20

 

Kl. 15:00-16:30

Niveau 3

Anne

Max 20

 

Kl. 15:15-17:15

Intensiv Hold

Smaragder

Niveau 4

Anne/Andrew

Max 14

 

 9:00-11:00

Intensiv Hold + Tåspids

Smaragder/

Rubiner 4/5

Anne/Andrew

Max 16

 

 09:30-10:10

Fra 5 år

Micro

Marie

Max 20

 

Kl. 16:10-17:40

Niveau 3

Anne

Max 20

 

Kl. 16:30-18:00

Niveau 3

Andrew

Max 20

 

Kl. 16:30-17:00

Niveau 3

Tåspids

Anne

Max 20

 

Kl. 16:30-18:00

Niveau 4

Anne

Max 18

 

Kl. 17:15-19:15

Intensiv Hold

Rubiner

Niveau 5

Anne/Andrew

Max 14

 

 11:00-12:00

Tåspids Begynder

Tori

1.okt 31.marts

 

Kl. 10:15-10:55

 Fra 5 år

Mini

Marie

Max 20

 

Kl. 17:40-19.35

Niveau 4-5

Anne

Max 18 UV

 

Kl. 18:05-20:00

Niveau 4-5

Andrew

Max 18 UV

 

 

Kl. 17:00-18:30

 Niveau 4

Tina

Max 20 UV

 

Kl. 18:000-19:00

Boys class

Andrew

Max 18

 

 

 

 

Kl. 11:00-11:50

Macro

Marie

Max 20

Kl. 19:40-20:40

Niveau 4-5

Tåspids/Repertoire

Anne

Max 18

 

Kl. 20:00-21:00

Niveau 4-5 Repertoire/Partnering

Andrew

Max 18 UV

 

Kl. 18:30-19:00

Niveau 4

Tåspids

Tina

Max 18 UV

 

Kl. 19:00-20:30

Contemporary

Fra 11 år

Let. Øvede

My

Max 20

 

 

 

 

Kl. 16:00-17:00 Dans for Parkinson

Tori/ Jen

Max 20

 

 

 

 

Kl. 19:10-21:00

Niveau 5

Bournonville

Tina

Max 18 UV

 

Kl. 20:30-21:00

Koreografi

Fra 11 år

My

Max 20

 

 

 

 

 

17:15-18:15

Eldoa

Fra 12 år

Majbrit Strojek

Max 18

                               OBS: Nyt Niveau 2 hold Søndage 14.15-15.45 ved Anne Peyk/Jennifer Wagstaffe

 

Tirsdag

Skoletjen.

Onsdag

Skoletjen.

Torsdag Skoletjen.

Fredag

Skoletjen.

Lørdag Skoletjen.

 

 

 

Kl. 15:30-16:20

Maxi

Karin

Max 20

 

Kl. 15:30-16:30

Bodyconditioning/Stretch

Fra 12 år 
Andrew

Max 20

 

Kl. 15:15-17:15

Intensiv Hold

Topas

Niveau 2 Karin

Max 14

 

Kl.09:00-09:50

Macro

Marie

Max 20

 

 

 

 

Kl. 16:20-17:30

Niveau 1

Karin

Max 20

 

Kl. 16:30-18:00

Niveau 3

Fra 12 år

Andrew

Max 20

 

Kl. 17:15-19:15

Intensiv Hold Safirer

Niveau 3

Karin

Max 12

 

Kl. 09:55-10.45

Maxi

Marie

Max 20

 

 

 

Kl. 17:30-19:00

Niveau 2

Karin

Max 20

 

 

 

 

Kl. 11:00-12:10

Niveau 1

Karin

Max 18

 

 

 

 

 

Kl. 12:15-13:45

Niveau 2

Karin

Max 18

 

 

 

 

Kl. 13.45-15:15

Niveau 3

Karin

Max 18